بهترین دستگاه کمک تنفسی

سایت آشنایی با لوازم مهم پزشکی

چهارشنبه ۰۶ مرداد ۰۰

بهترین دستگاه کمک تنفسی

۱۳ بازديد

عرفی بهترین دستگاه های کمک تنفسی بای پپ و سی پپ سال 2021

معرفی بهترین دستگاه های کمک تنفسی بای پپ و سی پپ سال 2021

دستگاه های کمک تنفسی متنوعی در فروشگاه تجهیزات پزشکی توانی نو موجود است که با قیمت های مناسب ارائه میشوند و سوالی که اغلب افراد میپرسند این است که بهترین دستگاه کمک تنفسی سی پپ و بای پپ کدام اند؟در اینجا به این موضوع پرداخته ایمتا بهترین دستگاه ها ی تنفسی 2021 را به شما معرفی کنیم پس با ما همراه با شیدو...

معرفی دستگاه سی پپ cpap

فشار جریان هوای همواره مثبت یا به اختصار، سی پپ (CPAP) ، یک روش درمانی شناخته شده برای افرادی است که دچار اختلال آپنه خواب هستند. این اختلال منجر به وقفه تنفس در خواب فرد می‌شود و هرچند که هیچ درمانی برای آن وجود ندارد، اما تجهیزات پزشکی سی پپ، فرایند تنفس را برای افراد مبتلا راحت‌تر می‌کنند. دستگاه‌های سی پپ کمک می‌کنند تا بیماران دارای این اختلال راحت‌تر نفس بکشند. این سیستم میزان رطوبت و فشار هوا را تا رسیدن به مقدار مشخص شده در تراپی تنظیم می‌کند و سپس، هوا را از طریق لوله رابط و ماسک تنفسی به بدن می‌رساند. میزان فشار هوای سی پپ بر حسب واحد فشار سانتی متر آب سنجیده می‌شود.
 

معیارهای انتخاب دستگاه کمک تنفسی مناسب:

 

 • میزان صدا: اگر صدای دستگاه خیلی بلند باشد، در این صورت خواب افراد، به خصوص کسانی که نسبت به صدا حساس هستند، دچار مشکل خواهد شد.
 • رطوبت ساز: داشتن قابلیت رطوبت ساز برای کسانی که دارای گلو یا بینی خشک هستند، ضروری است.
 • قابل حمل بودن: سایز کوچک و حمل و نقل آسان از ویژگی‌هایی است که باید با توجه به نیاز خودتان آن را در نظر داشته باشید.
 • قدرت باتری: قدرت باتری برای استفاده از دستگاه در حین حمل و نقل، اهمیت بالایی دارد.
 • سایر موارد :قیمت، کاربرپسند بودن، راحتی در استفاده،  امکانات جانبی و... از دیگر معیارها هستند.

معرفی بهترین دستگاه‌های سی پپ در سال 2021


اگر به دنبال بهترین دستگاه‌های سی پپ در سال 2021 هستید، در ادامه با فروشگاه تجهیزات پزشکی توانی نو برای مشاهده بهترین دستگاه‌های سی پپ همراه باشید. 

دستگاه ResMed AirSense 10 Auto

یکی از محبوب‌ترین و بهترین دستگاه‌های سی پپ موجود در بازار، ResMed AirSense 10 Auto است. این دستگاه با قابلیت سازگاری با چندین باتری، گزینه خوبی برای حمل و نقل و جابجایی نیز محسوب می‌شود. صفحه نمایش آن نیز کاملا واضح و دارای موتور تنفسی آسان است.
یکی از دلایل برتری اتو رسمد ایرسنس 10، داشتن رطوب ساز داخلی دستگاه است و استفاده از جدیدترین تکنولوژی‌های هوشمند جهت راحتی بیشتر در استفاده، آن را به گزینه‌ای ایده آل تبدیل کردهاست. این دستگاه همچنین صدای نسبتا کمی ایجاد می‌کند و میزان آن 26.6 دسیبل است.
این دستگاه به طور پیشفرض به عنوان یک دستگاه قابل حمل طراحی نشده، اما از آنجایی که وزن سبکی دارد، جابجایی آن کار آسانی است و می‌توان آن را در چمدان جای داد. ایر سنس 10 یک دستگاه‌ای پپ محسوب می‌شود که میزان فشار هوا را به مقدار دقیقی تنظیم می‌کند؛ این یعنی راحتی بیشتر در استفاده. این دستگاه‌ها به طور خودکار بر اساس نیازهای تنفسی هر فرد تنظیم می‌شوند و معمولا در طول شب، به‌خاطر تغییر در سطوح مختلف خواب، تغییر می‌کنند.
همانطور که گفته شد، سیستم رطوبت ساز دستگاه داخل قرار دارد، در حالی که سایر دستگاه‌ها معمولا آن را به‌طور جداگانه ارائه می‌دهند. یکی دیگر از گزینه‌های عالی در بین دستگاه‌های سی پپ با قیمت مناسب‌تر، ResMed AirSense 10 CPAP است که در کنار ایرسنس 10 اتو رسمد، از فروشگاه تجهیزات پزشکی توانی نو قابل خرید است.

دستگاه ResMed AirSense 10 -بهترین دستگاه سی پپ 2021-01

 

ویژگی‌ها:
•    موتور ساخته شده برای تنفس آسان
•    سیستم رطوبت ساز داخلی
•    قابلیت تنظیم اتوماتیک فشار هوا برای خواب راحت‌تر
•    صفحه نمایش واضح و خوانا با قابلیت تنظیم نور با توجه به میزان روشنایی محیط
•    جمع آوری داده‌های مربوط به خواب فرد
•    روشن شدن خودکار پس از گذاشتن ماسک بر صورت و قطع شدن پس از برداشتن ماسک
قیمت: حدود 883 دلار
قیمت مدل CPAP AIR SENSE10: حدود 19 میلیون تومان
قیمت مدل ResMed AirSense 10 Auto: حدود 30 میلیون تومان

توجه داشته باشید قیمت ها بر اساس قیمت دلار تغییر میکند.

دستگاه  Philips Respironics DreamStation Auto

دستگاه Philips Respironics DreamStation Auto یکی از بهترین دستگاه‌های سی پپ و دارای رطوبت ساز داخلی و لوله گرم کن است. طراحی آن نیز ساده، قابل حمل و چشم نواز است و هنگام قرار گیری در محیط، ظاهر خوبی دارد. استفاده از این دستگاه برای بیماران بسیار راحت است و هم در خانه و هم هنگام سفر می‌توانند از آن استفاده کنند. این دستگاه همچنین مجهز به بلوتوث است که باعث دسترسی به قابلیت‌های بیشتر شده تا بیماران، درمان راحت‌تر و بهتری را تجربه کنند.
قابلیت تنظیم اتوماتیک فشار هوا نیز کمک می‌کند تا هوا بر اساس الگوی تنفسی فرد تنظیم شود و عملکرد دستگاه با توجه به تغییر سطوح درمانی بیمار یا الگوی تنفسی، قابلیت شخصی سازی دارد. صدای دستگاه هنگام کار کردن نیز بسیار کم است و به‌طور ویژه برای افرادی که به صدا حساس هستند، طراحی شده است. عملکرد آن با انواع ماسک‌های این برند یا حتی برندهای دیگر نیز کاملا خوب است.
این دستگاه برای کسانی که به دنبال یک سی پپ با امکانات بالا مانند جمع آوری اطلاعات مربوط به خواب، قابلیت استفاده در سفر می‌گردند و افرادی که بازدم برایشان سخت است، مناسب است.
ویژگی‌ها:

 • Sleep Coach یک قابلیت جانبی و رایگان است که بیمار را به درمانگر او متصل می‌سازد.
 • اتصال بلوتوث و اپلیکیشن اختصاصی DreamMapper به کاربران این امکان را می‌دهد تا اطلاعات آماری بیشتری مانند گزارشات خواب را دریافت کنند که باعث کنترل بهتر بر روند درمان می‌شود.
 • رطوبت ساز و لوله گرم کن این امکان را می‌دهد تا افرادی که دچار خشکی دهان هستند، راحتی بیشتری را تجربه کنند.
 • •    صفحه نمایش دستگاه کاربر پسند است و ابعاد دستگاه برای استفاده حین سفر مناسب است.
  قیمت: حدود 949 دلار
   

معرفی بهترین دستگاه های کمک تنفسی بای پپ و سی پپ

 

دستگاه ResMed AirStart 10 CPAP

یکی از دستگاه‌های مقرون به صرفه و با کیفیت در مقایسه با سایر دستگاه‌های سی پپ موجود در بازار، ایرسنس 10 است که در واقع پرفروش‌ترین دستگاه سی پپ نیز به شمار می‌رود. این دستگاه طوری ساخته شده تا فضای کمی را اشغال کند و همینطور صدای کمی تولید نماید. تمام ویژگی‌های این دستگاه مطابق با بهترین دستگاه‌های بازار است اما با قیمتی نسبتا پایین‌تر.


ویژگی‌ها:

 • بسیاری از دستگاه‌های سی پپ صدای بالایی تولید می‌کنند که ممکن است فرآیند خواب را خیلی خوب انجام ندهند. اما این دستگاه دارای صدای بسیار کمی در حین کار کردن است. سیستم Whisper Quiet به کار رفته باعث شده تا صدای دستگاه تنها 26.6 دسیبل باشد و آرام فعالیت کند.
 • مانند سایر دستگاه‌های سی پپ برند رسمد، ایرسنس 10 دارای رطوبت ساز داخلی است.
 • تکنولوژی به کار رفته در دستگاه عملکرد فشار را بهبود می‌بخشد و فرایند بازدم برای فرد بیمار، راحت‌تر است.

معایب:

 • این دستگاه تنها دارای یک واحد فشار است. به این معنی که سطح فشار تنها تحت نظر پزشک قابلیت تغییر دارد.
 • از آنجایی که سطح فشار ثابت است و قابل تغییر نیست، ممکن است گاهی با ناملایمتی تنفس و بیدار شدن از خواب مواجه شوید.

قیمت: حدود 549 دلار
 

دستگاهResMed AirStart 10 CPAP -معرفی بهترین دستگاه ای سی پپ و بای پپ-03

 

معرفی بهترین دستگاه‌های بای پپ در سال 2021

در سال‌های اخیر، برخی از افرادی که دارای اختلال آپنه خواب هستند، به سراغ روش درمانی بای پپ (BiPAP) آمده‌اند. در این روش درمانی، افراد هوا را در دو سطح متفاوت فشار دریافت می‌کنند که یک سطح برای دم و دومی برای بازدم است. به همین خاطر، بسیاری از افراد از جمله کسانی که دارای آپنه مرکزی خواب هستند، روش بای پپ را راحت‌تر از سی پپ می‌دانند. تجهیزات پزشکی بای پپ قیمت گران‌تری نسبت به سی پپ دارند.

 

 

دستگاه DeVilbiss IntelliPAP AutoBiLevel

این دستگاه بای پپ به‌طور اتوماتیک و براساس عادت رفتاری فرد بیمار عمل می‌کند. به این صورت که به طور خودکار سطح فشار دم و بازدم را تغییر می‌دهد. استفاده از دستگاه‌های اتوماتیک، احساس راحتی بیشتری دارد. از مزایای دیگر این دستگاه، داشتن رطوبت ساز گرم است که در داخل آن تعبیه شده و مخزن آن نیز نسبتا بزرگ و دارای ظرفیت 400 میلی لیتری است که کمک می‌کند تعداد دفعات کمتری برای پر کردن آب اقدام کنید. این دستگاه همچنین با برداشتن ماسک تنفسی، به طور خودکار خاموش می‌شود.

این دستگاه بای پپ در مقایسه با موارد مشابه، صدای خیلی کمی ایجاد می‌کند که به میزان 26 دسیبل است. از ویژگی‌های دیگر می‌توان به نرم افزار SmartCode اشاره کرد که برای رهگیری خواب، مانند اندازه گیری زمان خواب، میزان تنفس و سایر عوامل مربوطه است. همچنین صدای کم باعث شده تا برای افرادی که به صدا حساس هستند مناسب باشد.

قیمت: حدود 1250 دلار

 

 

دستگاه DeVilbiss IntelliPAP AutoBiLevel-معرفی بهترین دستگاه های کمک تنفسی بای پپ -04

 

دستگاه Lowenstein PRISMA 25ST

دستگاه بای پپ لوون اشتاین مدل پریسما 25ST بیشترین انعطاف پذیری را دارد که کمک می‌کند تا آن را مطابق با نیازهای خود تنظیم کنید. این دستگاه مناسب افراد دارای آپنه خواب مختلط، پیچیده یا انسدادی و افرادی است که به بیماری دیگری نیز مبتلا هستند.
ویژگی‌ها:


طیف وسیع فشار هوا  (4 تا 25 پاسکال) و سایر پارامترهای قابل تنظیم
دارای قابلیت پشتیبان گیری اتوماتیک
صدای کم دستگاه مناسب افرادی که به صدا حساس هستند
قیمت: 2400 یورو
قیمت در توانی نو: حدود 30 میلیون تومان

 

دستگاه Lowenstein PRISMA 25ST-معرفی بهترین دستگاه بای پپ-06

دستگاه ResMed AirCurve 10 S

اصلی‌ترین ویژگی این دستگاه، کوچک و قابل حمل بودن آن است. وزن آن حدود 2 کیلوگرم و همچنین دارای رطوبت ساز است. این دستگاه دارای یک کیف سفری مخصوص است که حمل و نقل آن را راحت‌تر می‌کند. با دستگاه ایرکِرو می‌توانید سطح فشار تنفسی دم و بازدم را بر اساس الگوی تنفسی فرد تغییر دهید و طراحی دستگاه طوری است که استفاده از آن را کاربر پسند ساخته است.

این دستگاه برای افرادی که دارای بیماری‌های تنفسی دیگر نیز هستند، مناسب است. قابلیت تنفس آسان، تنظیمات مربوط به فشار را اصلاح می‌کند تا دم و بازدم راحت‌تر انجام شود. از دیگر ویژگی‌های دستگاه می‌توان به رطوب ساز داخلی با مخزن نسبتا بزرگ 380 میلی لیتری و یک کارت حافظه برای ثبت و ضبط اطلاعات خواب کاربر اشاره کرد.

دستگاه ResMed AirCurve 10 S-معرفی بهترین دستگاه های بای پپ-07

جمع بندی و نتیجه گیری

برای انتخاب بهترین دستگاه سی پپ و بای پپ، ابتدا باید نیازهای خود را بسنجید و بر اساس آن‌ها اقدام به خرید کنید. فروشگاه تجهیزات پزشکی توانی نو این امکان را می‌دهد تا با مقایسه بین محصولات مختلف، به راحتی دستگاه مورد نظر را پیدا و خریداری نمایید

تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.