معرفی بهترین نوع ویلچر

سایت آشنایی با لوازم مهم پزشکی

پنجشنبه ۰۷ مرداد ۰۰

معرفی بهترین نوع ویلچر

۵ بازديد

بهترین نوع ویلچر استاندارد

با خرید ویلچر می توانید بسیاری از مشکلات جسمی خود را حل کنید که این دستگاه ها  برای استفاده از محیط های داخلی و بیرونی طراحی شده است و به کسانی که از آن استفاده می کنند کمک می کند که با حفظ اقتدار و سلامت خود مانند افراد عادی به زندگی روز مرشان برسنند و تقریبا کمی از مشکلات خود را حل کنند .

این وسیله معمولا دارای سطحی تخت برای نشستن ، چهار چرخ که دو چرخ آن بزرگ برای حرکت دادن ویلچر و دو چرخ کوچک در عقب ، استراحتگاه دست ، پشتی ، استراحتگاه پا ، دسته روی چرخ برای حرکت دادن ویلچر ، دسته متصل به پشتی برای حرکت دادن ویلچر ، دسته متصل به پشتی برای حرکت دادن ویلچر توسط فرد کمکی و کنترل پنل دکمه‌ای (برای مدل‌های برقی).

هدف ساخت ویلچر برای به حداکثر رساندن استقلال افراد و افزایش سطوح حرکت برای افرادی است که توانایی راه رفتن و حرکت اندام های پایینی خود را ندارند همچنین برای افرادی که مشکلات زیر را دارند مناسب بوده و می توانند از آن استفاده کنند :

  1. کسانی که مشکل نشستن یا ایستادن را دارند
  2. افرادی که حفظ تعادل برایشان کمی مشکل است
  3. افرادی که قسمتی از بدنشان را نمی توانند کنترل کنند
  4. کسانی که در خوردن و آشامیدن و بلع دارند
  5. کلیه آسیب های نخاعی و ستون فقرات
  6. جابجایی لگن (سر استخوان ران از سوپاپ بیرون می‌آید) که می‌تواند حرکت‌های فرد را محدود کرده و در او تولید درد کند.
  7. دشواری برای رفتن به توالت، نشستن و اجابت مزاج
  8. دیگر نگرانی‌های فیزیکی همانند بصری، شنوایی، صرع، مشکلات گفتاری یا ارتباطی
  9. اسپاسم (گرفتگی ماهیچه‌ها)، حرکات غیر کنترل شده، هماهنگی ضعیف
  10. مشکل در حرکت دادن پاها و اندام‌های تحتانید سبک و کشویی از KD Smart C..kd smart chair

بهترین ویلچر چیست ؟

برای پاسخ به این سوال که بهترین ویلچر کدام نوع آن است باید به این نکته توجه کنید که ویلچر ها انواع گوناگونی دارند که هر یک از آن ها نیاز های جانبی متفاوتی را بر طرف می سازد . به همین دلیل انتخاب بهترین ویلچر برای هر فرد با توجه به شرایط بدنی و نیاز های وی متفاوت است . در این مقاله انواع ویلچر را معرفی و بررسی می کنیم. به طور کلی ویلچر ها را می توان به دو نوع برقی و دستی تقسیم نمود .

ویلچر برقی

ویلچر های برقی به وسیله ی باتری قابل شارژ به حرکت در می آیند و این بدین معناست که مصرف کننده نیاز به صرف انرژی و یا کمک دیگران برای به حرکت دراوردن ویلچر ندارد .

هدایت گر های متفاوتی برای ویلچر های برقی وجود دارد که معمول ترین آن ها جوی استیک می باشد . به وسیله ی این جوی استیک فرد می تواند به راحتی و تنها با حرکت دادن آن در جهات مختلف ویلچر را به حرکت در آورد . از همین رو بهترین ویلچر برای افرادی که در اعضای بدن غیر از پا ها نیز مشکل حرکتی دارند ، ویلچر های برقی می باشند.

همچنین بخوانید  ویلچر و نکات انتخاب ولیچر مناسب

این ویلچر ها عموما دارای دو نوع داخل بر و بیرونی را شامل می شوند . بدین معنی که نیروی محرکه و سیستم و جنس چرخ ها به گونه ای طراحی شده اند که ویلچر ها مناسب برای مصرف داخل خانه و یا فضاهای باز و بیرون خانه باشند.

کما اینکه برخی از آن ها هم برای داخل و هم خارج خانه قابل استفاده می باشند . همچنین به طور معمول ویلچر های برقی از نشیمنگاه ، پشتی ، مکان استراحت دست و در کل امکانات رفاهی بهتری نسبت به ویلچر های دستی برخوردارند.

بهترین ویلچر برقی

به طور مثال گرمکن پا ، پشتی سر و چند مورد دیگر به عنوان آپشن هایی شناخته می شوند که برخی از ویلچر های برقی دارای آن ها می باشند . اما یکی از بهترین ویژگی هایی که بهترین ویلچر های برقی از آن بهره می برند ، گزینه ی ایستادن می باشد

این ویژگی پیشرفته به کاربر اجازه می دهد تا با زدن یک دکمه بر روی ویلچر از حالت نشسته به حالت ایستاده تغییر پیدا کند. البته که ویلچر هایی با این ویژگی ها از قیمت بالاتری برخوردارند ، اما راحتی و امکانات بالا باعث می شود تا برای یافتن بهترین ویلچر ، آن ها را مد نظر قرار دهیم.

ویلچر دستی

ویلچر های دستی اما انواع مختلفی دارند که نیاز های متفاوتی را فراهم می کنند . همانطور که قبل تر گفتیم نوع نیاز کاربر ، بهترین ویلچر را تعیین می کند . در ادامه به معرفی انواع ویلچر های دستی خواهیم پرداخت .

ویلچر دستی ساده

این نوع صدنلی چرخ دار همانند مدل های کلاسیک آن است که سال هاست مورد استفاده قرار می گیرد. امکانات کم باعث می شود تا لحاظ مقایسه قیمتی در رده پایین تری نسبت به انواع دیگر قرار بگیرد. مهمترین نکته برای انتخاب بهترین ویلچر ساده امکان تاشو بودن ویلچر می باشد که آن را به سادگی قابل حمل می کند. همچنین جا پایی های مناسب و داشتن ترمز نیز از ویژگی های مهم می باشند.

همچنین بخوانید  کنترل فشار خون با فشارسنج

ویلچر ارتوپدی

ویلچر های ارتوپدی شباهت بسیار زیادی به ویلچر های ساده دارند . شاید تنها دو نکته ویلچر های ارتوپدی را از ویلچر های ساده متمایز می سازد. اول اینکه در ویلچر های ساده به دلیل نوع و اندازه ی چرخ به کار رفته امکان حرکت دادن ویلچر برای خود کاربر مهیا نیست. دوم اینکه در ویلچر های ارتوپدی برخی از اجزا از یکدیگر جدا می شوند که امکان حمل بیمار داخل خودرو را ساده تر می سازد  قیمت ویلچر های ارتوپدی کمی بیشتر از ویلچر های ساده می باشد .

ویلچر CP یا کالسکه ای

از ویلچر CP برای بیماران فلج مغزی استفاده می شود . این بیماری شایع ترین دلیل نا توانی های حرکتی در کودکان می باشد که به طور میانگین بیش از یک کودک از هر 1000 کودک را به کام خود می کشاند . کم توان بودن و یا حرکات بدون کنترل پیش بینی نشده مواردی هستند که امنیت کاربر روی صندلی چرخ دار را به خطر می اندازند.

طراحی ویلچر های کالسکه ای به گونه ایست که امنیت بیماران فلج مغزی به طور کامل حفظ شود . همچنین طبی بودن زاویه ها و جنس صندلی نه تنها راحتی مناسبی را برای این افراد فراهم می سازد ، بلکه از سرعت رشد بیماری در ان ها نیز می کاهد . برای انتخاب بهترین ویلچر CP باید دقت بسیار بالایی داشته باشید و شرایط بیمار خود را در نظر بگیرید.

ویلچر حمامی

این ویلچر معمولا بهترین ویلچر برای افراد سالخورده می باشد. بدنه ی این صندلی چرخ دار از جنس آلومینیوم و ضد زنگ می باشد. همچنین قسمت نشیمنگاه این ویلچر باز شده و می توان لگن را در زیر این قسمت قرار داد. همانطور که از اسم این صندلی چرخ دار پیداست، از ویلچر های معمولی میتوان در زمان استحمام به سادگی استفاده نمود.

همچنین بخوانید  سرطان چیست

ویلچر حمامی

ویلچر برانکاردی

یکی از کامل ترین نوع های ویلچر ، ویلچر برانکاردیست. پایه ها و پشتی این ویلچر به گونه ایست که ویلچر را می توان به حالت تخت دراورد ، به آن ها ویلچر تخت شو نیز گفته می شود. ویلچر برانکاردی برقی نیز وجود دارد که البته معمولا دارای قیمت بسیار بالایی است . برخی از بهترین ویلچر های برانکاردی ، ویژگی های ویلچر حمامی را نیز شامل می شوند.

توجه کنید که برای خرید بهترین ویلچر باید تمام نیاز های کاربر را شناسایی کرده و با توجه به آن ها خرید خود را انجام دهید. همچنین همواره باید به نکات زیادی توجه داشته باشید . قد و وزن کاربر برای استفاده از ویلچر مناسب بسیار مهم است.

بهترین برند ویلچر

بهترین برند ویلچر

برند های زیادی در زمینه ساخت ویلچر وجود دارد. به طبع ویلچر های آلمانی دارای کیفیت بالاتری می باشند که البته قیمت ویلچر را نیز افزایش می دهد . در مقایسه ویلچر های چینی و ایرانی ، صندلی های ساخت چین دارای کیفیت کمی بالاتر می باشند. آلپکس، کایانگ ، میرا و… از برند های موجود در بازار ایران می باشند. ویلچر ایران بهکار را نیز می توان بهترین برند ویلچر ایرانی دانست. برای اطلاع از قیمت ویلچر و خرید بهترین ویلچر با کارشناسان آبی سلامت تماس بگیرید.

تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.